Kotor

Slušaj online radio

Mimoza kup – uspjeh jedriličara Delfina iz Tivta

Regata Mimoza Kup
Jedriličari JK Delfin takmičili su se juče na regati Mimoza Kup u Herceg Novom u klasama Optimist, Laser Radial i Laser 4.7. Oni su apsolutni pobjednici u klasi Optimist, Nikola Golubović zlato, Danilo Jončić srebro i Josipa Čelanović bronzu. Josipa je osvojila i  zlato u konkurenciji djevojčica u klasi Optimist.
Najmladji jedriličari Delfina u klasi Optimist u konkurenciji do 12 godina takodje su osvojili sva mjesta na postolju. Prvi je Pavle Musić, drugi Vasilije Kurbanović i treći je Jan Spirin. Balša Dojkić je osvojio zlato, a Irina Kusovac srebro u klasi Laser Radial. U klasi Laser 4.7 zlato je uzeo Ilija Marković a srebro Igor Nikolić. Najboljim jedriličarima nagrade je uručio g.din Vladimir Dželetović, sekretar za sport Opštine Herceg Novi.
Regatu je organizovao JK Jugole Grakalić iz Herceg Novog u okviru tradicionalne manifestacije Praznik Mimoze.
Na regati su učestvovali jedriličari JK Jugole Grakalić iz H.Novog i JK Lahor iz Kotora.
Baner Luštica bay 330x250