Kotor

Slušaj online radio

Košarkaši Teoda plasirali se u polufinale Balkanske lige

Foto KK Teodo

Košarkaši Teoda plasirali su se u polufinale Balkanske lige! Kadijini puleni su večeras u revanš meču u ”Župi” savladali makedonsku Feni Industriju rezultatom 81:68, nadoknadivši minus od 3 poena iz prvog susreta (100:97).

Tivćani su odigrali sjajnu prvu dionicu, u kojoj su stekli 9 poena viška (20:11).

Makedonci su se razbudili u drugoj četvrtini, uspjevši da izjednače na 29:29 u 18. minutu, ali su domaći ipak pošli na odmor sa prednošću od 4 poena (33:29).

Teodo je u trećem kvartalu produbio jaz, koji je u jednom trenutku bio dvocifren (56:46), a pred ulazak u posljednjih 10 minuta iznosio je 8 poena (57:49).

Crnogorski predstavnik je dominirao u četvrtom periodu, a plasman u polufinale je ovjerio u finišu, kada je sa 6 uzastopnih poena Popovića, te trojkom Kusovca i košem Vučurovića stigao na nedostižnih plus 15 (81:65), minut prije kraja.

U završnih 60 sekundi gosti su uspjeli da ublaže poraz (81:68), ali sjajni Teodo ide među četiri najbolje ekipe Balkanske lige!

Najefikasniji u timu iz Tivta bio je Stanojević sa 19 poena, a pratili su ga Đurišić sa 15, Popović sa 13, Kusovac sa 11 i Sajin sa 10 poena i 9 skokova.

U poraženoj ekipi izdvojili su se Šarabidze i Petrovski sa po 14 pogodaka.