Konačni rezultati trke Kotor – Trojica 2017.

Kotor – Trojica 2017.

Prema konačnim rezultatima trke Kotor – Trojica 2017 koja je vožena juče za Šampionat Crne Gore najbolje vrijeme postigao je Luka Špadijer (MNE AK Mondial Cetinje Formula Global GTI (1) CN (1) 19 2:22.46 2:27.26), u kategoriji II koji je stazu prešao za 4:49.72.

Rekord staze od 2016. godine drži Miloš Asanović iz AMD “Blažo Smiljanić” Kotor – 4 minuta, 17 sekundi i 413 stotinki.

Odlični rezultati postignuti su i u CEZ – DIVIZIJA 4 – Grupa D2 / E2.

Iz ove divizije stiže i ukupno najbolje vrijeme jučerašnje trke koje je postigao SCASZ Laslo ( HRV AK Dubrovnik Racing Formula 3.0 ) sa rezultatom 4:28.37,

Trku, u organizaciji AMD Blažo Smiljanić, otvorio je predsjednik opštine Kotor Vladimir Jokić.

Trku je pratilo više hiljada posjetilaca, a prenos je bio obezbijeđen I putem interneta.

Za organizaciju događaja obezbijeđeno je 35 hiljada eura.

Pokrovitelj je Opština Kotor, generalni sponzor Luka Kotor AD, a ostali sponzori su: Tujko DOO, Grand Prix servis, BNP Company, Modno Verde Radanovići, Kov-Car Radanovići, INA Crna Gora i Šlep služba Radulović iz Tivta.

Dužina staze je 4.350 metara.

Ove godine obilježava se 65 godina od prve međunarodne brdske trke u Crnoj Gori koja je vožena upravo na kotorskoj dionici.

Rezultati CEZ – DIVIZIJA 3 – Grupa E1:
1. PEREKOVIĆ Domagoj HRV AKK Zanatlija Mitsubishi Lancer Evo IX (1) E1 (1) 23 2:15.72 2:16.10 4:31.82
2. KAVECZ Istvan HRV AK Dubrovnik Racing BMW E90 (2) E1 (2) 23 2:20.84 2:20.00 4:40.84
3. GRZEGORZ Duda POL Race Natioal Team Poland Hyundai i20 WRC (3) E1 (1) 17 2:23.72 2:21.66 4:45.38

Ostali rezultati: Šampionat AMSK Crne Gore – Kategorija I (prva tri mjesta)
1. BULATOVIĆ Ivan (MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Peugeot 306 (1) A (1) 8 2:32.11 2:34.18 5:06.29 2
2. KAŠĆELAN Nemanja MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic (1) E1 (1) 15 2:34.21 2:34.07 5:08.28 1.99 3 533
3.DUBRETA Zlatko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor BMW (2) E1 (2) 15 2:34.17 2:34.32 5:08.49 2.20

Šampionat AMSK Crne Gore – Kategorija II

1. ŠPADIJER Luka MNE AK Mondial Cetinje Formula Global GTI (1) CN (1) 19 2:22.46 2:27.26 4:49.72 2 3
2. ĆOROVIĆ Aldin MNE AMSK Podi Herceg Novi Formula Lotus (1) D2 (2) 19 2:34.31 2:27.55 5:01.86

Šampionat AMSK Crne Gore – Grupa N
1. KAPIČIĆ Goran MNE AMK Lovćen Cetinje Honda Civic Type R (1) N (1) 3 2:39.51 2:39.43 5:18.94 2 16 2.
2. VUČKOVIĆ Goran MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic Type R (2) N (2) 3 2:40.08 2:39.56 5:19.64 0.70 3 59
3. KRIVOKAPIĆ Bogdan MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic Type R (3) N (3) 3 2:51.01 2:50.92 5:41.93 22.9

Šampionat AMSK Crne Gore – Grupa A
1. BULATOVIĆ Ivan MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Peugeot 306 (1) A (1) 8 2:32.11 2:34.18 5:06.29 2 7
2. VUJAČIĆ Mirko MNE AMSK Crmnica Citroen C2 R2 (2) A (1) 7 2:37.02 2:38.39 5:15.41 9.12 3 289
3. BRKAN Đuro MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo 55 (3) A (1) 5 2:58.27 2:57.65 5:55.92 49.63

Šampionat AMSK Crne Gore – Grupa E1
1. KAŠĆELAN Nemanja MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic (1) E1 (1) 15 2:34.21 2:34.07
2. DUBRETA Zlatko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor BMW (2) E1 (2) 15 2:34.17 2:34.32 5:08.49
3. BANIĆEVIĆ Željko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor VW Polo (3) E1 (1) 14 2:42.87 2:43.95 5:26.82 18.54

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa N do 1150
1 . POPOVIĆ Marko MNE AMK Podgorica Racing Team Zastava Yugo (1) N (1) 1 3:05.85 3:05.29 6:11.14
2 . IVANOVIĆ Petar MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo 55 (2) N (2) 1 3:06.26 3:05.82 6:12.08
3. ĐUROVIĆ Savo MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo 55 (3) N (3) 1 3:05.98 3:06.11 6:12.09 0.95

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa N do 1400
1 . SAMARDŽIĆ Nikola MNE AMSK Podi Herceg Novi Peugeot 106 (1) N (1) 1 2:50.83 2:51.29 5:42.12
2. JAKŠIĆ Vasilije MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Peugeot 106 (2) N (2) 1 2:51.15 2:51.66 5:42.81 0.69
3. KRIVOKAPIĆ Milutin MNE AMSK Podi Herceg Novi Peugeot 106 (3) N (3) 1 2:53.94 2:54.08 5:48.02

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa N do 2000
1. KAPIČIĆ Goran MNE AMK Lovćen Cetinje Honda Civic Type R (1) N (1) 3 2:39.51 2:39.43 5:18.94
2.VUČKOVIĆ Goran MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic Type R (2) N (2) 3 2:40.08 2:39.56 5:19.64 0.70
3. KRIVOKAPIĆ Bogdan MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic Type R (3) N (3) 3 2:51.01 2:50.92 5:41.93

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa A do 1400
1 . MIJANOVIĆ Nikola MNE AMK Lovćen Cetinje Peugeot 106 (1) A (1) 6 2:58.99 2:59.38 5:58.37
2. MUGOŠA Slobodan MNE AMSK Speed Zastava Yugo (2) A (2) 6 3:09.71 3:01.68 6:11.39 13.02
3. VUKĆEVIĆ Nebojša MNE Montenegro Racing Klub Zastava Yugo (3) A (3) 6 3:13.87 3:15.53 6:29.40 31.03

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa A do 1600
1. VUJAČIĆ Mirko MNE AMSK Crmnica Citroen C2 R2 (1) A (1) 7 2:37.02 2:38.39 5:15.41

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa A do 2000
1 . BULATOVIĆ Ivan MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Peugeot 306 (1) A (1) 8 2:32.11 2:34.18 5:06.29

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa H do 1000
1. ADŽIĆ Marko MNE AMSK Crmnica Zastava Yugo (1) E1 (1) 14 2:58.60 3:00.07 5:58.67
2.SENADOVIĆ Eldin MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo Koral 45 (2) E1 (2) 14 3:00.26 2:59.14 5:59.40 0.73
3. ROGANOVIĆ Ivan MNE AK Mondial Cetinje Seat Marbela (3) E1 (3) 14 3:09.53 3:14.73 6:24.26

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa E1 do 1200
1. BANIĆEVIĆ Željko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor VW Polo (1) E1 (1) 14 2:42.87 2:43.95 5:26.82 2 25 2.RADONJIĆ Željko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo (2) E1 (2) 14 2:56.13 3:06.57 6:02.70 35.88

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa H do 1400
1.PINJATIĆ Tripo MNE AMSK Crmnica Peugeot 106 (1) E1 (1) 14 2:43.74 2:47.64 5:31.38 2 38
2. ĐURIŠIĆ Dejan MNE AMSK Crmnica Zastava 750 (2) E1 (2) 14 3:03.60 3:02.19 6:05.79 34.41 3 526 3.
3. POPOVIĆ Miodrag MNE AK Mondial Cetinje Peugeot 106 (3) E1 (3) 14 2:54.91 3:11.66 6:06.57

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa H do 1600
1 . KAŠĆELAN Nemanja MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic (1) E1 (1) 15 2:34.21 2:34.07 5:08.28
2 . DUBRETA Zlatko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor BMW (2) E1 (2) 15 2:34.17 2:34.32 5:08.49 0.21
3. IVANOVIĆ Marko MNE AMSK Monte Racing Renault Megan (3) E1 (3) 15 3:10.47 3:09.09 6:19.56
4. MIRANOVIĆ Stanko MNE AMSK Monte Racing Zastava Yugo (4) E1 (4) 15 3:35.85 3:13.57 6:49.42 1:41.14

Šampionat AMSK Crne Gore – Klasa H do 2000
1. RAJHEL Zoran MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor VW Golf I (1) E1 (1) 16 2:47.76 2:44.76 5:32.52 2 34
2. RAŽNATOVIĆ Ivan MNE AMK Podgorica Racing Team Renault Clio (2) E1 (2) 16 2:46.19 2:48.04 5:34.23

Šampionat AMSK Crne Gore – Grupa D2 – Formula
1. ĆOROVIĆ Aldin MNE AMSK Podi Herceg Novi Formula Lotus (1) D2 (1) 19 2:34.31 2:27.55 5:01.86

Šampionat AMSK Crne Gore – Grupa CN
1. ŠPADIJER Luka MNE AK Mondial Cetinje Formula Global GTI (1) CN (1) 19 2:22.46 2:27.26 4:49.72

CEZ – DIVIZIJA 1 – Grupa N

1 902 KRIZANIĆ BIJELIĆ Filip HRV AKK Rogoznica Mitsubishi Lancer Evo VII (1) N (1) 4 2:30.25 2:31.26 5:01.51
2 9 RODOLA Saša HRV AMK No Traction Honda Civic Type R (2) N (1) 3 2:36.34 2:37.13 5:13.47 11.96
3 11 MAGDIĆ Filip HRV Splitski Auto Klub Honda Civic Type R (3) N (2) 3 2:38.31 2:37.44 5:15.75 14.24
4 202 HADŽIĆ Harun BIH ARC Racing Sarajevo Honda Civic Type R (4) N (3) 3 2:38.85 2:38.81 5:17.66 16.15
5 53 KAPIČIĆ Goran MNE AMK Lovćen Cetinje Honda Civic Type R (5) N (4) 3 2:39.51 2:39.43 5:18.94 17.43
6 16 VUČKOVIĆ Goran MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic Type R (6) N (5) 3 2:40.08 2:39.56 5:19.64 18.13
7 59 KRIVOKAPIĆ Bogdan MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic Type R (7) N (6) 3 2:51.01 2:50.92 5:41.93 40.42
8 45 JAKŠIĆ Vasilije MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Peugeot 106 (8) N (1) 1 2:51.15 2:51.66 5:42.81 41.30
9 187 MILOŠEV Goran MNE AMSK Podi Herceg Novi Peugeot 106 (9) N (2) 1 2:58.15 2:55.28 5:53.43 51.92

CEZ – DIVIZIJA 2 – Grupa A
1 505 SLUGOCKI Robert POL Race Natioal Team Poland Mitsubishi Lancer Evo X R4 (1) A (1) 9 2:26.31 2:26.50 4:52.81
2 41 BULATOVIĆ Ivan MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Peugeot 306 (2) A (1) 8 2:32.11 2:34.18 5:06.29 13.48
3 7 VUJAČIĆ Mirko MNE AMSK Crmnica Citroen C2 R2 (3) A (1) 7 2:37.02 2:38.39 5:15.41 22.60
4 126 BANJEGLAV Duško HRV AK Delta Timing Peugeot 106 GTI (4) A (2) 7 2:39.27 2:39.05 5:18.32 25.51
5 338 ALDUK Ante HRV AK Dubrovnik Racing Honda Civic Type R (5) A (2) 8 2:42.16 2:41.77 5:23.93 31.12
6 289 BRKAN Đuro MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo 55 (6) A (1) 5 2:58.27 2:57.65 5:55.92 1:03.11
7 67 PETROVIĆ Krešimir MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo 55 (7) A (2) 5 2:59.79 2:59.22 5:59.01 1:06.20
8 24 BANIĆEVIĆ Nenad MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo 55 (8) A (3) 5 2:59.98 2:59.51 5:59.49 1:06.68

CEZ – DIVIZIJA 3 – Grupa E1
1 31 PEREKOVIĆ Domagoj HRV AKK Zanatlija Mitsubishi Lancer Evo IX (1) E1 (1) 23 2:15.72 2:16.10 4:31.82
2 155 KAVECZ Istvan HRV AK Dubrovnik Racing BMW E90 (2) E1 (2) 23 2:20.84 2:20.00 4:40.84 9.02
3 101 GRZEGORZ Duda POL Race Natioal Team Poland Hyundai i20 WRC (3) E1 (1) 17 2:23.72 2:21.66 4:45.38 13.56
4 2 JURANIĆ Bojan HRV AKK Petar Klepac Renault Clio Sport (4) E1 (1) 16 2:27.95 2:25.44 4:53.39 21.57
5 4 JURIŠIĆ Mario HRV AK RI Autosport Opel Vectra ST (5) E1 (2) 16 2:27.32 2:26.99 4:54.31 22.49
6 86 KAŠĆELAN Nemanja MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Honda Civic (6) E1 (1) 15 2:34.21 2:34.07 5:08.28 36.46
7 533 DUBRETA Zlatko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor BMW (7) E1 (2) 15 2:34.17 2:34.32 5:08.49 36.67
8 222 HERCEG Miroslav HRV Splitski Auto Klub Renault 5 GT Turbo (8) E1 (2) 17 2:38.34 2:36.43 5:14.77 42.95
9 502 HADŽIĆ Bakir BIH ARC Racing Sarajevo Honda Civic Type R (9) E1 (3) 16 2:38.80 2:40.58 5:19.38 47.56
10 248 TOMSCANY Tamas HRV AK Dubrovnik Racing Lada 1.6 (10) E1 (3) 15 2:39.07 2:40.32 5:19.39 47.57
11 601 CEHIĆ Sanel BIH AMK Pro Drive Subaru Impreza STI (11) E1 (3) 17 2:39.64 2:42.73 5:22.37 50.55
12 303 BANIĆEVIĆ Željko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor VW Polo (12) E1 (1) 14 2:42.87 2:43.95 5:26.82 55.00
13 14 RAJHEL Zoran MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor VW Golf I (13) E1 (4) 16 2:47.76 2:44.76 5:32.52 1:00.70
14 25 RADONJIĆ Željko MNE AMSK Blažo Smiljanić Kotor Zastava Yugo (14) E1 (2) 14 2:56.13 3:06.57 6:02.70 1:30.88
15 49 MIRANOVIĆ Stanko MNE AMSK Monte Racing Zastava Yugo (15) E1 (4) 15 3:35.85 3:13.57 6:49.42

CEZ – DIVIZIJA 4 – Grupa D2 / E2
1 254 SCASZ Laslo HRV AK Dubrovnik Racing Formula 3.0 (1) DE (1) 20 2:14.66 2:13.71 4:28.37
2 3 ĆOROVIĆ Aldin MNE AMSK Podi Herceg Novi Formula Lotus (1) D2 (1) 19 2:34.31 2:27.55 5:01.86 33.49
3 13 PRZEMYSTAW Waszczuk POL Race Natioal Team Poland Ford Fiesta (1) E2 (1) 17 2:36.54 2:38.68 5:15.22 46.85
CEZ – DIVIZIJA 5 – Grupa CN
1 8 ŠPADIJER Luka MNE AK Mondial Cetinje Formula Global GTI (1) CN (1) 19 2:22.46 2:27.26 4:49.72

IzvorRadio Kotor
Podijeli

Ostavite komentar

 

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Boka News" se ne može smatrati odgovornim za napisano.
Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.